fbpx
Aktualny czas: 20 kwietnia 2024, 02:30
jak znalezc czas na biznes

Jak znaleźć czas na biznes?

, , , , , , , |

Brakuje Ci czas czasu na nowy biznes? Nie wiesz, w jaki sposób możesz to naprawić? Dowiesz się kilku wskazówek, które mogą pomóc Ci znaleźć więcej czasu.

Analiza

Na samym początku zapisz sobie, co robisz konkretnego dnia. Dzięki temu będziesz w stanie przeanalizować wszystkie wykonywane zadania i dzięki temu będziesz wiedział, na co poświęcasz czas i być może zobaczysz, że są zadania, które zajmują Ci zdecydowanie za dużo czasu.

Może po prostu musisz kilka zadań wykreślić ze swojego dnia, które i tak nie sprawiają Ci radości lub po prostu nie przynoszą one wystarczającej ilości korzyści, który pokryłby czas, poświęcony na ich wykonywanie.

Rezygnacja

Jeżeli wykonałeś zadanie, o którym wspomniałem, w punkcie pierwszym, to na pewno wiesz, jakie zadania nie są dochodowe i z czego możesz zrezygnować.

Nie musisz od razu rezygnować z wszystkiego, tym bardziej, jak Ci to sprawia radość. Pamiętaj tylko, że bez wykreślenia kilku mniejszych zadań lub jednego większego nie będziesz w stanie zagospodarować czasu na biznes.

jak znalezc czas na biznes

Delegowanie

Masz listę zadań, które wykonujesz każdego dnia, masz również listę z zadaniami, których już nie chcesz robić, albo po prostu z nich zrezygnujesz, żeby mieć więcej czasu.

Jeśli nadal masz mało czasu i chciałbyś mieć go więcej, to możesz zastanowić się i wypisać (albo oznaczyć jakimś kolorem lub znaczkiem) zadania, które możesz oddać innej osobie za jakąś sumę pieniędzy.

Być może się tym zdziwiłeś, ale nie ma magicznego guziku, który po wciśnięciu zwalnia dzień dwukrotnie. Musisz z czegoś zrezygnować albo wydelegować, żeby odzyskać swój cenny czas.

Oczywiście, wiąże się to z wydatkiem jakieś sumy regularnie, ale dzięki temu Ty zyskujesz czas i możesz go poświęcić na biznes, który być może zwróci Ci pieniądze, które wcześniej poświęciłeś oraz zostanie część dla Ciebie.

Małe kroki

Masz już trochę więcej czasu, ale nadal nie masz go zbyt wiele? Próbujesz działać nad swoim biznesem, ale nie widzisz efektów, które choć trochę przybliżają Cię do zamierzonego efektu?

Jest to całkiem normalne, że robimy nie za wiele (ponieważ czas nie pozwala) i przez to się denerwujemy, bo nie widać żadnych efektów, a biznes wydaje się dobry i może przynieść dużą sumę pieniężną.

Rozwiązaniem takiego problemu jest rozpisanie jednego, dużego zadania, na kilka mniejszych. Warto rozpisywać zadania, w taki sposób, żebyś mógł wykonać je w ciągu jednego dnia, a dokładniej chodzi o czas, który możesz poświęcić na rozwój.

Jeżeli masz każdego dnia mniej lub więcej czasu do dyspozycji, to podziel zadania tak, żebyś mógł wykonać jedno zadanie, w ciągu dnia, w którym masz tego czasu najmniej.

Ta metoda pozwoli Ci kończyć jedno zadanie w ciągu jednego dnia oraz kilka zadań w ciągu dnia, wszystko zależy, czy masz tego czasu więcej, czy mniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930