fbpx
Aktualny czas: 29 maja 2024, 19:27
przestan krytykowac samego siebie

Przestań krytykować samego siebie

, , , |

Chcesz być ideałem? Masz wizję i cały czas dążysz do celu, który nie przybliża Cię do oczekiwanego efektu? Cały czas wydaje Ci się, że coś trzeba poprawić? Done is better than perfect!

Co oznacza ,,Done is better than perfect”?

W jednym zdaniu oznacza to, że skończone jest lepsze od perfekcyjnego.

Chodzi tutaj o to, że lepiej zacząć już z tym, co masz, niż czekać „aż będzie perfekcyjnie”. Póki nie zrobisz kroku w przód i nie pokażesz innym, co masz do zaoferowania, to nie wiesz, co tak naprawdę trzeba poprawić.

Według Ciebie do poprawy może będzie tło strony, a dla czytelników będzie ono idealne do czytania. Musisz pokazać swoją usługę innym i poprosić o ewentualną opinię, co jest na plus, a co by oni zmienili.

Dzięki temu na przyszłość wiesz, że X i Y jest dobrze, chociaż Tobie się to nie koniecznie podoba, natomiast Z, które było perfekcyjne według Ciebie, nie sprawdza się w praktyce.

Musisz mieć też na uwadze, że jak będziesz zwlekać ze swoją usługą, to w końcu przestanie Cię to tak motywować i interesować, ponieważ udoskonalasz go cały czas, a lista poprawek cały czas rośnie.

Znajdź lepszą osobę od siebie

Porównywanie się do innych ma swoje zalety, ale może mieć również wady. Zaletą porównywania się do kogoś lepszego, motywuje Cię do działania, ciągłego uczenia się i daje pozytywnej energii do dalszego rozwoju. Niestety mogą być też również wady, ponieważ zobaczysz, ile tak naprawdę jest nauki przed Tobą i w rezultacie możesz czuć rezygnację.

Skończone jest lepsze od perfekcyjnego, więc nie staraj się na siłę zrobić czegoś idealnie, ponieważ jest to bardzo ciężkie (zwłaszcza na samym początku). W późniejszym czasie nauczysz się, że perfekcyjnie zrobić się nie da i zawsze znajdzie się ktoś, komu się Twój produkt nie spodoba. Ile ludzi — tyle gustów :).

Znajdź pozytywy swojego działania

Prócz znajdywania lepszej od siebie osoby, w celu dodatkowej motywacji jest dobrą opcją. Niestety, ale nie możesz też polegać na tym, że ktoś inny będzie Ci tę motywację do działania cały czas dawał.

To Ty musisz znaleźć pozytywy, w tym, co robisz, żebyś mógł motywować samego siebie, bez udziału innych osób, które aktualnie Cię motywują. Najlepiej zastanowić się na spokojnie, co Cię motywuje, czemu robisz to, co robisz, po co chcesz to robić, w jaki sposób to pomoże innym.

Gwarantuje Ci, że jeżeli znajdziesz takie pozytywne aspekty, to będzie Ci się pracowało lepiej, będziesz miał większą chęć do działania i rozwijania swojej usługi.

Podsumowanie dla czytelnika

  • Skończone jest lepsze od perfekcyjnego
  • Znajdź lepszą osobę, która będzie Cię motywowała do działania
  • Poszukaj zalety swojego działania i zastanów się, dlaczego robisz akurat to

Podsumowanie

A czy Ty próbujesz zrobić usługę idealnie? A może nauczyłeś się czegoś i chcesz się podzielić opinią z innymi? Zapraszam Cię, do zostawienia komentarza poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
« cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031