
Dzisiaj powiem Ci, w jaki sposób nie planować dnia. Dowiesz się również o najpopularniejszych błędach, z których możesz wyciągnąć odpowiednie wnioski.
Spotkanie
Jeżeli masz umówione na konkretny dzień kilka spotkań, to nie możesz mieć ustalone, że spotkanie potrwa na przykład równą godzinę. Musisz mieć w głowie, że coś się przedłuży lub zaczniecie trochę później.
Wyliczony czas
Tak jak ze spotkaniami, tak i z dojazdami na same spotkania. Musisz brać pod uwagę fakt, że tramwaj lub autobus się może trochę spóźnić i potem dodatkowo będziesz stać w jakimś korku.
Jeżeli chcesz być odbierany profesjonalnie, to nie możesz się spóźniać. Lepiej być kilka minut wcześniej i poczekać, niż ktoś ma na Ciebie czekać parę minut po umówionym czasie.

Brak dodatkowego czasu
Tak jak wspomniałem w punkcie pierwszym i drugim, musisz mieć chwilę czasu dla siebie. Nigdy nie wiesz, co się w życiu trafi i czy nie będzie jakiegoś opóźnienia. Opóźnienie może nie będzie z Twojej winy, ale są czasem rzeczy, których nie przeskoczymy.
Jeżeli planujesz spotkania, to zobacz na spokojnie, czy masz przerwy między spotkaniami oraz, czy dasz radę dostać się z jednego miejsca na drugie w spokoju i bez myśli, że możesz się spóźnić.
Podsumowanie dla czytelnika
- Nie zakładaj, że umówione wcześniej spotkanie będzie trwało dokładnie tyle czasu, ile ustaliliście
- Planuj sobie dzień tak, żeby mieć czas na dotarcie do kolejnego miejsca oraz ewentualny czas na zjedzenie czegoś
- Pamiętaj, że w życiu codziennym są korki i musisz je brać pod uwagę podczas planowania dnia oraz spotkań
Podsumowanie
A czy Ty jesteś osobą spóźnialską, czy bardziej punktualną? Często Ci się zdarza przyjść na spotkanie później, niż wcześniej zostało to ustalone?
Podziel się swoją opinią w komentarzu poniżej, a być może inne osoby wyciągną jeszcze większe wnioski ze swojego życia.