fbpx
Aktualny czas: 20 kwietnia 2024, 02:10

Więcej snu = mniej czasu na pracę?

, , , , , |

W dzisiejszym wpisie przeanalizujemy, czy na pewno większa ilość snu w ciągu dnia oznacza faktycznie mniej czasu na pracę.

Więcej snu = wyspanie się?

Zastanów się, czy więcej snu zawsze oznacza wyspanie się? Według mnie to nie do końca tak działa. Uważam, że jeżeli ma się wypracowany swój system spania i wstawania, to można spać mniej i jednocześnie się wysypiać.

Na pewno z samego początku jest to trudne do zrealizowania, natomiast jak tylko organizm się przyzwyczai, to będzie dobrze.

Ustawienie sobie regularnego czasu na sen i wstawanie można w pewnym sensie porównać do rzucania nałogu. Na początku jest ciężko, ale jak się tylko pokona początkowy etap, to później będzie tylko łatwiej.

To jak to jest z tą pracą?

Uważam, że jeżeli faktycznie nauczysz się chodzić spać i wstawać o określonej porze, to jesteś w stanie się wysypiać i pracować efektywnie. Mam oczywiście na myśli chodzenie i kładzenie się spać w normalnych godzinach, a nie spać od 22 do 14.

Ja aktualnie chodzę spać o 23, a wstaję 6:25. Próbowałem z dnia na dzień wstawać o 5, to raz mi się udało, a następnego dnia już aż tak mi się nie chciało. Było to też z mojej winy, ponieważ wstałem i miałem dość sporo energii, natomiast akurat wtedy miałem jakiś luźniejszy dzień i nie miałem nic zaplanowanego do zrobienia o tak wczesnej porze.

Podsumowanie dla czytelnika

  • Naucz się chodzić spać i wstawać o regularnej porze, a na pewno organizm się do tego przyzwyczai i nauczysz się wstawać wyspanym.
  • Więcej snu nie oznacza mniej czasu na pracę, ponieważ organizm czasem potrzebuje takiego restartu i mimo tego, że wstaniesz później, to jesteś wyspany i masz więcej energii do działania

Podsumowanie

A czy Ty chodzisz spać i wstajesz regularnie? A może masz jeszcze inne techniki na kreatywną pracę i efektywną pracę? Podziel się tym w komentarzu poniżej.

2 thoughts on “Więcej snu = mniej czasu na pracę?

    1. Jeżeli co tydzień jest inna pora, to faktycznie jest ciężko. Pytanie, które mi się nasuwa – czy co drugi tydzień są te same godziny pracy? Jeżeli tak i pracujesz dłuższy czas w tym miejscu, to można się przyzwyczaić do takiego systemu. Bo wstawanie co drugi tydzień to też jest na swój sposób regularne wstawanie i chodzenie spać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930